piątek, 20 stycznia 2012

Jak nakładać podkład mineralny- kilka metod aplikacji.


Hej:)
Jako że, niedawno napisałam recenzję porównawczą dwóch mineralnych podkładów ( tutaj-   http://www.tinytun.blogspot.com/2012/01/lily-lolo-vs-pixie-cosmetics.html ), postanowiłam przygotować również post, w którym opiszę wszystkie znane mi sposoby aplikacji tego typu kosmetyków. Generalnie wszyscy wiedzą, że sypki podkład mineralny można nakładać wybranym pędzlem na sucho lub na mokro, ale może nie każdy wie, że można to zrobić na kilka sposobów. Zapraszam do lektury z nadzieją, że może chociaż jedna z Was znajdzie tu jakiś nowy pomysł dla siebie i go wykorzysta:)

APLIKACJA PODKŁADU MINERALNEGO NA SUCHO:
Do nakładania kosmetyku w ten sposób nadają się na przykład płasko ścięte pędzle typu flat top oraz pędzle kabuki. Wydaje mi się jednak, że nie każde kabuki będzie tu spełniało swoją rolę- jeśli pędzel jest bardzo rozłożysty ciężko będzie nałożyć produkt na twarz, naniesiemy wtedy jedynie mgiełkę pudru/podkładu. Lepiej wybrać pędzle typu kulka-mniejsze i bardziej zbite, często z dłuższą rączką.
Taka metoda zapewnia bardzo naturalny efekt i delikatne krycie, można je zwiększyć dokładając kolejne warstwy produktu. Najłatwiej nakładać podkład wykonując pędzlem koliste ruchy. Osobiście uważam, że nie jest to najlepsza metoda dla cery suchej, ale proponuję przetestować jej ulepszoną wersję:
* Do twarzy pokrytej podkładem (nałożonym na sucho) przykładamy zwilżony wacik-pozbywamy się dzięki temu pudrowego wykończenia i stapiamy kosmetyk ze skórą.
APLIKACJA PODKŁADU MINERALNEGO ZWILŻONYM PĘDZLEM:
Ten sposób należy chyba do najchętniej stosowanych- wystarczy zwilżyć nasz pędzel wodą termalną, tonikiem itp., nałożyć na niego produkt, a potem "wcierać" go w twarz.
Idealnie jeśli do zwilżania pędzla użyjemy czegoś w opakowaniu z atomizerem, bo tak jest po prostu znacznie łatwiej.
Po tej metodzie możemy spodziewać się już lepszego krycia niż przy nakładaniu podkładu na sucho. Można również nałożyć kilka warstw, z każdą kolejną warto ponownie zwilżyć pędzel. Wydaje mi się tez, że dzięki takiej aplikacji makijaż trzyma się dłużej. Inna wersja :
*Spryskujemy twarz zamiast pędzla i wtedy wcieramy podkład w skórę.
APLIKACJA PODKŁADU MINERALNEGO NA MOKRO PŁASKIM PĘDZLEM:
To jest jeden z moich ulubionych sposobów aplikacji, szczególnie na wieczór, stosowałam go bardzo często z mineralnym kosmetykiem L'oreala. Do tej metody wykorzystujemy typowy płaski pędzel do podkładu płynnego, który zanurzamy  w naczynku z wodą ( i znów nie musi to być zwykła woda, może być hydrolat itp.) a potem "maczamy" w kosmetyku i smarujemy twarz. Konsystencja podkładu zmienia się wtedy z sypkiej na półpłynną. Trzeba pamiętać, żeby często moczyć pędzel.
Stosując minerały w ten sposób możemy oczekiwać b. dobrego krycia i świetnej trwałości kosmetyku na skórze. Dzięki tej metodzie wszystkie inne kosmetyki nałożone na wierzch- róże,brązery itp. równie świetnie trzymają się skóry!
Dobry sposób na imprezy. Sprawdza się nawet w przypadku Cover de Lux z Pixie Cosmetics;)
Uwaga: od razu po nałożeniu kolor podkładu może wyglądać na ciemniejszy i niedopasowany, ale takie wrażenie znika po kilu minutach.
APLIKACJA PODKŁADU MINERALNEGO NA SKÓRĘ POSMAROWANĄ OLEJEM LUB MASŁEM:
Świetny sposób dla cer suchych, ale nie tylko! Jeżeli do pielęgnacji naszej skóry używamy olejów, nie musimy czekać aż się wchłoną. Minerały nałożone na tak przygotowaną twarz stają się bardziej kremowe, lepiej kryją i fajniej się je nosi:) Dobrze jest na koniec omieść taki makijaż pudrem (najlepiej transparentnym), który zapobiegnie migrowaniu podkładu w drobne zmarszczki, a także świeceniu się skóry. Dla lepszego efektu można użyć do przypudorwania całości puszka- wtedy matowe wykończenie powinno utrzymać się dłużej i mamy pewność, że kosmetyk nie będzie się warzył i zbierał w miejscach, w których tego nie chcemy:)
Uwaga! Może się zdarzyć, że nie każdy podkład będzie chciał współpracować z tym, co mamy na naszej twarzy.
APLIKACJA PODKŁADU MINERALNEGO, WYMIESZANEGO WCZEŚNIEJ Z OLEJAMI I MASŁAMI:
W tym przypadku wystarczy jedynie wysypać na spodeczek lub wierzch dłoni trochę podkładu i domieszać do niego nieco masła np. jojoba, można dodać też kilka kropli innego oleju i mamy własnoręcznie zrobiony kremowy podkład. Możemy same zdecydować o stopniu krycia, dosypując więcej minerałów, możemy też eksperymentować i dodać odrobinę np. tlenku cynku. Taki podkład będzie również fajnie pielęgnował skórę. Można też pokusić się o wykonanie całego słoiczka takiego kosmetyku.
Według mnie, podkład w takiej formie najlepiej nakłada się palcami. Wystarczy naprawdę niewiele, żeby ładnie pokrył twarz. Przy tej metodzie znowu warto pamiętać o użyciu na koniec pudru do wykończenia makijażu.

CO POD/ NA PODKŁAD?
Dobrą bazą pod wszelkie minerały są pudry typu: bambusowy/ perłowy/ diamentowy i tym podobne, które zapewne wiele z Was posiada w swoich kosmetyczkach. Użycie odrobiny takiego pudru pod podkład może ułatwić nakładanie go niektórymi metodami, szczególnie jeśli wcześniej użyłyście kremu, który pozostawił na Waszej twarzy film, utrudniający pracę z minerałami.
Do wykończenia makijażu osobiście lubię pudry w stylu prasowanych meteorytów Guerlain, które dają efekt takiej delikatnej i jasnej poświaty bez drobinek.

To chyba wszystkie sposoby, jakie znam, jeżeli macie swoje to bardzo chętnie o nich przeczytam w komentarzach:) Z przyjemnością dowiem się też, czy macie jakieś ulubione pędzle do minerałów, albo takie, które kompletnie się do nich nie sprawdziły.

16 komentarzy:

  1. nie próbowałam jeszcze nakładać minerałów płaskim pędzlem, chyba muszę popróbować, choć nie wiem czy pixie coś pomoże ;P

    OdpowiedzUsuń
  2. ale notkę wywalilaś:D u mnie z pixie jedynie metoda na olejek się sprawdza. chcialabym spróbować własnoręcznie zmieszanego podkładu ale z tym poczekam na lily lolo;)

    OdpowiedzUsuń
  3. trafiłam do Ciebie szukając sposobów aplikacji minerałków na mokro, świetny wpis, dzięki! porozglądam się zaraz u Ciebie, blog wydaje się bardzo przyjemny :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Zdziwił mnie ten sposób na masełka/oleje, z tego c wiem minerały lubią być nakładane na suchą twarz, ale widocznie są wyjątki :) Ja nakładam raz na sucho, raz na morko, zależy. Przydatny post, pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za komentarz:) Też wielokrotnie słyszałam, że minerały dobrze nakładać na suchą twarz, ale moim zdaniem to nie jest do końca prawdziwe stwierdzenie, ponieważ te, z którymi miałam do czynienia świetnie się "dogadywały" z olejami i masełkami, wtedy wychodzi coś podobnego do kremowego podkładu:)
      Pozdrawiam!

      Usuń
  5. fajnie zebrane chyba wszystkie sposoby, bo o wielu nie słyszałam :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Przydatne wskazówki :) Dzięki

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dziewczyny, bardzo się cieszę i mam nadzieję, że niektóre z nich wykorzystacie:)

      Usuń
  7. Fajne wskazówki, szczególnie dla początkujących z minerałami jak ja :)

    OdpowiedzUsuń
  8. bardzo mi pomogłaś, zaraz będę próbować Twoich wskazówek :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Ja do aplikacji podkładu stosuję pędzel kabuki od Earthnicity Minerals. Dzięki włosiu zapewnia odpowiednie krycie no i mnie nie podrażnia :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Teraz dla mnie aplikacja to nic trudnego. Mam Earthnicity Minerals. Daje sobie świetnie radę :DA trwałość jest taka że warto poświęcić kilka minut dłużej na aplikację :D

    OdpowiedzUsuń
  11. U mnie do aplikacji podkładu mineralnego najlepiej sprawdza się pędzel kabuki earthnicity. Nie mogę już bez niego żyć ;) Jest najlepszym jakościowo pędzlem jaki wypróbowałam, a testowałam naprawdę wieeeele..

    OdpowiedzUsuń
  12. Znalazłam fajny filmik o aplikacji kosmetyków mineralnych :)
    https://www.youtube.com/watch?v=LR3QB7-R7Es

    OdpowiedzUsuń